Warsztaty kulinarne

Jedzenie jest naszą pasją, dlatego chętnie dzielimy się nią z dziećmi i młodzieżą. Własnoręcznie przygotowane śliwki w czekoladzie, przepyszne pierniki, których dekorowaniu można się oddać bez reszty. To jedna z tych rzeczy, które zainteresują każdego!

Ze starszymi miłośnikami gastronomii chętnie podzielimy się kilkoma sekretami tworzenia naszych regionalnych potraw.

Kreatywne zwiedzanie

Proponujemy zwiedzanie obszaru naszej gminy Lipowa w sposób niecodzienny a mianowicie szlakiem, jakim prowadzą stworzone przez nas questy(gry terenowe). Na szlaku odkryjesz historię okolicy, poznasz faunę i florę gminy a przede wszystkim będziesz podziwiać uroki Beskidów. Możliwe są także inne atrakcje jak ognisko i pieczenie kiełbasek. Zapraszamy do wybrania jednego z naszych questów.
Śliwkowa Lipowa
Szlakiem słotwińskich kapliczek
Odkryj tajemnice kościoła w Leśnej
W Dolinie Zimnika

Rękodzieło artystyczne

Śliwkowa Lipowa to idealne miejsce do nauki technik wzorniczych, dekoracji, zdobienia. Scenariusze naszych warsztatów dopasowujemy zawsze do Waszych oczekiwań. Prowadzimy zajęcia z technik: decupage, filcowanie, papierowa wiklina, quiling, płaskie origami.

Zajęcia są przeznaczone dla każdej grupy wiekowej w różnym stopniu zaawansowania. Na naszych zajęciach przygotujesz własne pamiątki związane tematycznie ze śliwką.

Na świeżym powietrzu

Piękno przyrody Beskidów, magia tej spokojnej krainy to największy skarb jaki możemy zaoferować naszym gościom.

Warsztaty w sadzie

Natura, która tutaj jest na wyciagnięcie ręki odkryje przed Wami swoje tajemnice. W naszym sadzie będziecie mieli okazje by zobaczyć gatunki już zapomnianych drzew naszych dziadków. Zyskacie okazje by nauczyć się w jaki sposób dbać o gatunki dawne, jak wygląda praca w sadzie i o czym należy pamiętać podczas obchodzenia się z roślinami.

Warsztaty zielarskie

Od wieków towarzyszą ludziom wykorzystywane w celach medycznych i ze względu na ich walory smakowe – zioła. To o nich możecie dowiedzieć się wszystkiego na naszych zajęciach. Szczegóły ich wykorzystywania jak i uprawy pozwolą na zebranie podstawowej wiedzy by samemu założyć własną parapetową plantację. A może zaciekawią Was jakie magiczne właściwości przypisywało się niektórym gatunkom?

KONTAKT

www.sliwkowalipowa.org
sliwkowalipowa.o2.pl
600 879 981
/sliwkowalipowa
Budynek OSP Lipowa 252